Produkty

Recenze a hodnocení produktů

Engl - E335 Screamer 50

E335 Screamer 50

Engl - E335 Screamer 50

hlava

Průměrné hodnocení uživatelů:

Celkový dojem:
8.7/10 (Počet: 3)
Ovládání:
8/10 (Počet: 3)
Spolehlivost:
10/10 (Počet: 3)
Vzhled:
9/10 (Počet: 3)
Zvuk:
9/10 (Počet: 3)
Cena:
8.3/10 (Počet: 3)

Hodnocení produktu:

Celkový dojem:
8/10 - Dvoukanal s dvojim stupnem gainu Lo/Hi
Maly,nepreslechnutelny(pokud chcete a mate dobrej box) filozofie:zapni a hraj,vcelku univerzalni na jakykoli styl(samozrejme zalezi i na typu snimace).Moje vybava kytara Cort M600 snimace SH6,SH2 box 2x12 Vintage30Ovládání:
9/10 - 100x omleta fraze:V jednoduchosti je sila,korekce mam na 12h poledne nebo 00h pulnoc..podle nalady.:-)
Jinak ke korekcim,stredy reaguji trochu min nez basy a trable,Na zkreslenej pouzivam EQ pedal ve smycce s trochou vytazeni nizsich stredu..good
Spolehlivost:
10/10 - Zatim ho mam jen 4mesice...jede tak 10
Vzhled:
7/10 - Na vzhledu mi vadi leskla deska predniho panelu,sou na ni videt otisky prstu a vidim v ni svuj odraz
jako v zrcadle,cehos se obcas leknu,co to tam je za xicht...ovsem na funkci(rostlinare) to vliv nema :-)
Zvuk:
9/10 - Cistej me svou kvalitou hodne prekvapil,az me je skoro lito,ze ho pouzivam tak malo..:-))) Zkresleny
nutno slyset..:-) hodne dobrej...pouzivam v rezimu Lo a lead gain neco malo ke 3/4...V rezimu Hi me pripada trosku min syrovej a mohutnej,ale idealni na sola,ktery stejne nehraju...Howgh!!
Cena:
7/10 - Kdyby byl levnejsi,nezlobil bych se:-)kupovan novej za 29000kc na "stary kolena" sem si chtel vybalit
funglovku z krabice...:-)
Celkový dojem:
9/10 - Super zesík, celkem 4 kanály ( dvoukanál se dvěma stupni gainu ) s jedněmi korekcemi a Reverbem. Regulovatelná paralelní smyčka, linkový výstup. Měl jsem Thundera a kvůli problémům s nastavením čistého a zkresleného zvuku ( společný gain ) jsem si pořídil Screamera.
Ovládání:
8/10 - Triviální jako u Thundera, navíc Reverb a Presence, pohoda. S footswitchem Z-5 je to pohodlnější, ale nutnost to není. Jen ten VLS...
Spolehlivost:
10/10 - Za dva roky nikdy žádný problém ( výměna lamp není problém :-) )
Vzhled:
10/10 - Mně se líbí, ještě jsem ho upravil jako torst2 - vyříznul jsem přední desku aby bylo vidět na lampy, má to něco do sebe :-)
Zvuk:
9/10 - Čistý super, zkreslený super, Presence super, reverb super, jen ten VLS to dost kazí, přesně jak píše Pavlucha - nedává to moc smysl a ten zvuk je opravdu slyšitelně horší, a taky bych radši měl vypínatelnou smyčku než VLS. I když se VLS vytočí naplno tak pořád je tam rozdíl ve zvuku, takže prostě VLS nepoužívat a zvuk je parádní.
Cena:
10/10 - Vyměnil jsem ho za Thundera s doplatkem, takže v pohodě.
Celkový dojem:
9/10 -
Mám kombo, ale to je nemlich stejné jako hlava.
Vzhledem ke společným korekcím jsem v podstatě nadšený jak dobře je poštelované od výrobce a jak hraje.
Samozřejmě ho mám postavené na ještě jednom boxu 1x12" (ESH) a pak je to opravdu plnohodnotný aparát s plným zvukem. Jsem zvyklý na Triaxis a vyzkoušel jsem ledacos, takže myslím, že ve vší soudnosti můžu Screamera vřele doporučit, kdo pořídí tohohle mrňouse, nasadí si laťku dost vysoko a nebude cítit potřebu měnit aparát. Screamer uhraje spoooustu muziky a fakt dobře.
Ovládání:
7/10 -
Ovládání je osvěžující pohoda. Mám ho jako protipól k racku s Triaxisem a G-Majorem, abych si užil takové to "do zásuvky...kabel...kytara...a hraje se" :)

Jen potenciometr V.L.S. na ovládání druhého master volume mi učinil problém... těšil jsem se, že se zesik ještě nakopne, ale všechno je jinak, trochu očůrané. :) Ten poťák totiž nenakopává, naopak ubírá, praxe je taková, že bez pedálu hraje poze HIGH master volume, takže zesik jede na plné koule. Po zapojení footswitche Z5 se defaultně zesik nahodí s LOW master volume, které je zřejmě jen nějaký zeslabující obvod s poťákem (V.L.S.), kterým si můžete nastavit rozdíl hlasitosti. Takže při LOW master to prostě netáhne na plnej knedlik, což je jediné zklamání, které mi Screamer přivodil, myslel jsem původně, že budu nakopávat jen sóla, ale hraju výhradně se zapnutým HIGH master volume, rozdíl v kvalitě zvuku mezi LOW a HIGH je markantní, po pěti minutách hraní na plný výkon by přepnout na LOW chtělo samurajský výcvik v sebeovládání. :) :(

Chválím paralelní smyčku, ale je rozhodně škoda, že na pedálu Z5 nejde vypnout/zapnout, pro nás uživatele by to dávalo větší smysl než ošizený master volume.
Spolehlivost:
10/10 -
Engl
Vzhled:
10/10 -
Engl

Na chromovaném panelu je černý potisk neuvěřitelně blbě k přečtení, ale po třetím hraní už si zapamatujete co který poťák dělá. Vidím blbě na dálku, takže miluju tyhlety kuřecí hlavičky. :))
Zvuk:
9/10 -
Screamer je tak "přednastavený", že u většiny kytaristů bude v mozku spínat jen LÍBÍ/NELÍBÍ. :) U mě je to LÍBÍ.
Každopádně bezvadně funguje a u Englovejch vědí co dělají a proč to tak je.
Proč?
Protože se mi zdálo, že hraje dost středově, ale jen dokud si kolegové z kapely nenahodili svoje stroje... Screamer prolézá čitelně bordelem a ani nemusí být moc nahlas.
Nejvíc mě dostalo, že po nastavení EQ tak, aby byl super zkreslený zvuk, hraje výborně i čistý a crunch. Že by byl na čistém kanálu nějaký pevně nastavený EQ?
Reverb mě svou kvalitou příjemně překvapil, mám ho dokonce pořád zapnutý, což jsem nečekal.
Cena:
8/10 -
Koupil jsem 1,5 roku mladé za 25000 + pedál Z5 za 3000 Kč.
Hmhm... než jsem ho pořádně vyzkoušel, zdála se mi cena vysoká, ale zariskoval jsem a vsadil na logo Engl :) a na to, že už jsem tyhle zesiky párkrát slyšel u jiných kytaristů ...teď musím uznat, že tu cenu má.